SAĞLIK TURİZMİNDE YAPILMASI GEREKENLER DEĞERLENDİRİLDİ
Sağlık
2018-10-25 14:19

SAĞLIK TURİZMİNDE YAPILMASI GEREKENLER DEĞERLENDİRİLDİ

İl Kültür ve Turizm Koordinasyon Kurulu’nun kararı gereği, Sağlık Turizmini geliştirmek amacıyla Valilik, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kayseri Ticaret Odası Başkanlığı işbirliği ile Vali Yardımcısı Ali USLANMAZ başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Yahyalı,Develi,Sarıoğlan ve Özvatan Kaymakamlıkları, Kayseri Turizm İşletmeciler Derneği, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, İl Sağlık Müdürlüğü, İlimizdeki Özel Hastane Temsilcileri, Kayseri Sağlık Turizm Derneği, Kayseri Erciyes A.Ş., Bayramhacı Mahalle Muhtarı, Hacıveli Kaplıcaları ve Kayseride faaliyette bulunan  Seyahat Acentaları ve otel temsilcilerin katılımlarıyla Kayseri Ticaret Odasında bir toplantı gerçekleştirilmiştir. 

Açılışı konuşmasını yapan Taymuş, “Turizm artık deniş kum güneş değildir. turizm tarihine baktığımız zaman sağlık turizmi ile başlamıştır. Savaşta yaralı olanlar kaplıcalarda tedavi görmüştür. Turizmin başlangıç noktası sağlık  turizmi olmasına rağmen malesef hiç önemsenmemiştir. Deniz kum güneş üçlüsü yoğunlaşmış ama son yıllarda öne çıkan turizm dallarında sağlık turizmi, gastronomi turizmi, kış turizmi önem kazanmaya başlamıştır. Bu üç turizm dalı da ilimizde de mevcuttur. Özelikle sağlık kurumlarının tanıtım çabaları tabiki çok önemlidir.  Sağlık turizmi çok önemli bir turizm dalı ve çok gelir getiren turizm dalıdır.  Bu toplantıda nasıl  geliştiririz nasıl pay oranını artırırız konusunda düşüncesi görüşü fikri projesi olanlar söylerse mutlu oluruz. Ayrıca Kayseri Turizminin gelişmesinde büyümesinde desteğini esirgemeyen Kayseri Ticaret Odası başkanlığına teşekkür ederim” dedi. 

Toplantı da konuşan Vali Yardımcısı Uslanmaz, “Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de sağlık turizmi çok önemlidir. Şehrimizde sağlık alt yapısı oldukça iyi ve gelişmiş durumda. Sağlıkta alternatif tıp da ilimizde oldukça önemli yer tutmaktadır.  Kurum, kuruluşlar, ve ticaret erbapları  olarak Kayseri turizmini canlandırmak için elimizden geleni yapmamız gerekmektedir. Şehrimizde sağlık turizmini daha da önemli yerlere getirmenin çalışmalarını yapmalıyız” diye konuştu.   

 Toplantıda; Sağlık Turizmini geliştirmek amacıyla, Valilik bünyesinde kurulmuş olan Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı (KAYSAV)’ın tekrar faaliyete geçirilerek dernekte üyelerin gönüllülük esası ile dernek çatısı altında toplanması ve faaliyetlerini yürütmesi, sağlık turizminin en önemli başlangıç merkezi olan hava limanlarında görev yapan kişilere eğitim verilmesi, sağlık turizminin yapılabilmesi için swap analiz raporunun hazırlanması ve paylaşılması, sağlık turizmi çalıştayı yapılması kararlaştırılmış ve Kayseri’de Sağlık Turizmi için gerekli altyapı ve donanımın hazır olduğu, fiyatların dış ülke ve hatta diğer illere göre minimum seviyede olduğu ve bunun desteklenerek daha da önemli bir hale getirilmesi dile getirilerek bir sonraki toplantı tarihinin katılımcılara bilahare bildirileceği belirtilerek toplantı sona ermiştir. 

 KURUM BÜLTENİ 

 

 


Bu haber 101 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 2 = ?HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM