SARIZ’LILAR RAMAZAN TIRI’NI ÇOK BEĞENDİ
Sanat
2017-06-19 13:02

SARIZ’LILAR RAMAZAN TIRI’NI ÇOK BEĞENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği kültür sanat etkinlikleri kapsamında hazırlanan ve her yıl geleneksel hale getirilen Ramazan TIR’ının durağı Kayseri’nin Sarız İlçesiydi.

 

Ramazan Tırı gecesine Ak Parti Sarız İlçe Başkanı Cesur Abdullah Kınık, Ak Parti Sarız İlçe Kadın Kolları Başkanı Sebahat Coşar, İlçe Meclis Üyeleri çok sayıda Sarız’lı vatandaşlar katıldı.

Yunus Fırat Hoca’nın Kuran-ı kerim Tilaveti okumasıyla başlayan Ramazan TIR’ında, Sahneye çıkan İllüzyonist Hakan Tek, muhteşem gösterileriyle Sarızlıların beğenisini topladı.

Daha sonra sahneye çıkan Güzel Sanatlar Güfte Tiyatro Grubu renkli gösterilerde bulundu. Geleneksel orta oyunlarından olan Karagöz Hacivat, Kanlı Nigar, Salkım İnci, Arap Bacı sahnede yerlerini aldılar. Programda çeşitli yarışmalar düzenlendi. Kazananlara hediyeler dağıtıldı.

Programın ilerleyen bölümlerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı sahnede yerini aldılar.  Mehter Takımı’nın marşının ardından Sarız’lı aşık İsa Yaldız kendi yazdığı besteleri okuyarak büyük alkış topladı.

Programın sonlarında ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçıları tarafından semazen gösterisi eşliğinde İlahiler ve Türküler okundu.

GİZEM ABATAY HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM