BAKAN ÖZHASEKİ, 40 YILDIR AYNI
Siyaset
2017-10-01 12:09

BAKAN ÖZHASEKİ, 40 YILDIR AYNI

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Mikroba merhamet olmaz, mikroba merhamet ederseniz hastaya eziyet etmiş olursunuz. Bunlara merhamet olmaz. Allah korusun bunlar başarılı olsalardı Türkiye paramparça olmuştu." dedi.

Özhaseki, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen AK Parti Melikgazi 6. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, emperyal gücün, içeride bulunan ve 40 yıldır besledikleri, sakladıkları adamlarına "Yargı devrimi yapın, yargıyla ne yapıyorsanız yapın." emri verdiğini söyledi.

Bu güçlerin 17-25 Aralık'ta başaramadıklarını belirten Özhaseki, "MİT tırlarını çevirdikten sonra Türkiye'yi yurt dışına şikayet edin. 'Bu Türkiye var ya onun lideri var ya IŞİD'e yardım ediyor' deyin. Bizi savaş suçlusu gösterecekler. Liderimizi yurt dışında yargılayabilmek için bir tezgah kuruyorlar. Altında yatan gerçek bu. Ellerine, yüzlerine bulaştı. Sonra, en son kaleleri 40 yıldır ordu içerisindeki yapılanmaları. Hiç bizim zamanımızda büyümediler, gelişmediler. 40 yıldır bu yapı devam ediyor, iki yüzlü bir vaziyette, bütün liderleri kandırmışlardı." diye konuştu. 

Özhaseki, hainlerin en sonunda 15 Temmuz'da canice bir işe giriştiklerini hatırlatarak şunları söyledi:

"Akıl gitmişti, beyin yok, uçmuştu bunlarda. Göstermelik bir İslami anlayışları vardı. Hz. Peygamber hayatta olsaydı hiç razı olmayacağı her şeye imza atıyorlardı. İnsanların özelini gözetlemek var mı? Bunlarda varmış. Peki soruları çalıp fakir fukaranın hakkına mani olmak var mı? Evet, bunları yapmışlar. Önlerine çıkan herkesi perişan etmek için envaiçeşit iftiraya uğratmak var mı? Evet, bunlarda o da varmış. 'Yükselebilmek için namazı bırak, eşin başını açsın, sen de ramazanda içki iç', şu gözler şahit. Bütün bu emirleri verirken hiç vicdanın sızlamıyor mu? Hz. Peygamber hayatta olsa bunların hiçbirine razı olur muydu? Müslümanlık bunun neresinde? Demek ki bir gün için saklanıyorlarmış. O gün geldiğinde de gerçek yüzleri ortaya çıktı. Masum insanların üzerine kurşunlar yağdırdılar. Hayret edilecek bir şey, bir gün olup da bir delikanlılık yapıp adam gibi doğru söylemeyi öğrenemediler çünkü bütün ömürleri kalleşlik ve iki yüzlülükle geçmiş. Şimdi mahkemelerde ihtilali bunlar yapmadı, uçakları bunlar kaldırmadı, bombaları bunlar atmadı, silahları bunlar sıkmadı, kim yaptıysa hiç haberleri yok bunların. Bir gün erkek olun, adam olun, bir gün doğruyu söyleyin. Şu anda ifadelerinin aynı ağızdan çıkmış gibi söylenmesi bunların örgüt olduğunu anlamanın birinci yolu. Bunlara ne emir geldi, onu yapıyorlar. Akıl gitmiş."

O kötülüğü yapanların, insanları öldürenlerin, silahı eline alıp da düzeni bozmaya çalışanların hepsinin de içeride olduğunu aktaran Bakan Özhaseki, cezalarını çekeceklerini ifade etti.

Kendilerine yakışanın hukuk kuralları içinde bunları yargılamak olduğunu belirten Özhaseki, mahkeme cezalarını verdikten sonra sonuna kadar da arkasında durup bu işe sahip çıkacaklarını vurguladı.

- "Büyük bir temizlik harekatı var"

Darbecilerden hesap sormamaları durumunda milletin kendilerinden hesap soracağına işaret eden Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Mikroba merhamet olmaz, mikroba merhamet ederseniz hastaya eziyet etmiş olursunuz. Bunlara merhamet olmaz. Allah korusun bunlar başarılı olsalardı Türkiye paramparça olmuştu. Şu bayrak yanınızda olmayacak, göklerde sallanmayacaktı, ezan okunamayacaktı. Bunların farkındayız. O yüzden bunlar cezalarını çekecekler. Türkiye son birkaç yıl içinde uğradığı bu olaylarda bu badirelerde Allah'a hamdolsun hepsinin üstesinden geldi. Hangi ülkenin başında FETÖ gibi bir bela var. Hangi ülkenin başında PKK gibi lanet bir örgüt, DEAŞ diye bela bir örgüt, DHKP-C diye ülkesine milletine düşman bir grup var ki. Bir tane değil ki harfleri say say bitmiyor ama Allah'a hamdolsun bütün bunların canına okuyoruz. Büyük bir temizlik harekatı var. Ara ara şehitlerimiz geliyor, içimiz yanıyor."

PKK'nın ara ara sansasyonel eylem yaparak ayakta kaldığını göstermek istediğine dikkati çeken Özhaseki, "Bunlar şehirlerde temizlendi, ilçelerde, köylerde temizlendi, dağlar temizleniyor şimdi. Bunlar bittiler." dedi.

- "Bize düşen bir olmak"

Bakan Özhaseki, bir sürü sıkıntı ve belanın olduğunu ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve arkadaşlarının işin başında olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

"Olan biteni çok iyi takip ediyoruz. Gece gündüz demeden de çalışıyoruz. Bir taraftan bu kötülükleri önlerken, şeytan taşlarken bir taraftan da ibadet etmeye devam ediyoruz. Milletin büyümesi de devam ediyor. Bu sene içerisinde büyümemiz yüzde 5 küsur geldi, ikinci yüzde 5 küsur, şimdi son çeyrekte yüzde 7 civarında gelecek. Biri taraftan da ekonomik olarak büyüyoruz. İyi işler oluyor, hamdolsun. Hem bu milletin derdine derman oluyoruz hem gönül coğrafyamızın sözcülüğünü yapıyoruz, nerede kanayan bir yara varsa gidip yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz, bir taraftan da büyüyoruz. Bize düşen bir olmak, beraber olmak, birbirimize dua etmek, sonra da gayret etmek ve çalışmak. İnşallah biz bunları başaracağız."

 

Bakan Özhaseki, bir dizi ziyaret ve açılış programları için geldiği Kayseri'de AK Parti Hacılar İlçe Kongresi'ne katıldı.

 

Burada yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak Türkiye'de son yıllardaki gelişimin tartışmaya bile yer bırakmadığını belirten Bakan Özhaseki, "Türkiye bir şeyler yapılıyor ama bu binbir türlü zorluklar içerisinde yapılıyor. Burada bizim en büyük gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz. Sizler en azından dua ediyorsunuz, destek veriyorsunuz. Biz de oralarda sizden aldığımız bu güçle son derece dikkatli bir şekilde gece gündüz demeden koşturuyoruz." diye konuştu.

 

Özhaseki, sorumluluklarının sadece Türkiye olmadığını, zulüm gören birçok milletin Türkiye'den yardım beklediğini vurguladı.

 

Bazen arkadaşlarla konuşurken bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nasıl çalıştığına hayret ettiklerini anlatan Bakan Özhaseki, şöyle devam etti:

 

"Gecenin 1'inde, 2'sinde randevu veriliyor bize. 2'sinde varıyoruz ki daha kapıda 3-4 kişi bekliyor. İçeriden birisi çıkmış dosyalarla. Gecenin 2'sinde biz derdimizi anlatmaya, konuşmaya çalışıyoruz. Bizden sonra hala bekleyenler var. Sabah 9'da 10'da da programlar başlıyor. Gece gündüz demeden böyle bir çalışma yapılıyor. Böyle bir hizmet aşkı var. AK Parti'li olmak biraz dert sahibi olmak, biraz kaygı taşımak, biraz vebal taşımaktır. İçerimizdeki hasbi duyguların bizi yerimizde durdurmaması manasına geliyor. Çünkü biliyoruz ki biz burada biz hata yaparsak sadece sizlere karşı hata yapmış olmayız. Bizim dışımızda yanan coğrafyadaki, gönül dünyamızdaki insanlara karşıda hata yapmış oluruz."

 

Özhaseki, Avrupa ülkelerinin dünyanın birçok yerinde yaşanan katliamalara tarih boyunca olduğu gibi bugün de sessiz kaldığına dikkati çekti.

 

"Mazlum ülkelerin haklarını savunan bir ülke gördünüz mü şimdiye kadar. AB ülkeleri devamlı demokrasiden, insan haklarından, medeniyetten, eşitlikten bahsederler." diyen Özhaseki, şunları kaydetti:

 

"Bir, iki tane onların vatandaşlarını hakim yargılamış içeri atmış. Ortaya düşüyorlar ki sizde insan hakları yok diye. Peki bizde olmadığını kabul ettik de. Bundan 20-25 yıl önce Bosna'da Avrupa'nın ortasında vahşi bir şekilde insanları katlettiler. Bir tekinizin çıtı çıktı mı? Çıkmadı. Suriye'de insanlar ölüyor. Açık denizlere çıkıyorlar. Çocuklarının ellerinden tutmuş aileler sadece yaşam hakkı için bir yerlere gitmeye çalışıyorlar, kapılarına tel örgüler çekiyorlar. Fransa'da bir belediye karar almış. Eğer birisi mültecilere su verirse ceza vereceklermiş. Niye bunlara sesiniz çıkmıyor? Nerede insanlığınız, nerede insan haklarınız, hani medeniyet nerede. Arakan'da pala ile insanları kesiyorlar. Biz palayla tavuğu bile kesemeyiz. Koyun kesmenin bile adabını bizlere anlatan bir Hz. Peygamber var. İnsanoğluna hizmet için yaratılmış koyunu bile keserken eziyet etmek haram. Bunlara neden sesiniz çıkmıyor. Tabii ki söz konusu Türkiye olunca fetva vermekte özgürsünüz, her şeyi söyleyebilirsiniz. O yüzden bizim sorumluluğumuz ağır. Bunlara aklımız erdiği için işimiz zor."

HABER MERKEZİ 


Bu haber 157 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   4 + 10 = ?HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM