DİPLOMA HER ŞEY DEĞİLDİR!
Diğer
2017-12-13 08:36

DİPLOMA HER ŞEY DEĞİLDİR!

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Çetin Şen Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Okulunda, okul öğrencilerine konferans verdi.

Konferansa, İl Müftüsü Güven ile birlikte, Okul Müdürü Sezer İnan, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nurettin Çakır, Coğrafya Öğretmeni Önder Durmuş, okulun diğer öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Kendi tecrübelerinden söz açarak konuşan ve öğrencilere, neler yapmaları ve nelerden kaçınmaları noktasında ciddi bir yol haritası oluşturmak isteyen Sayın Güven, öğrencilerin ve gençlerin, kendilerine muhakkak surette yakın, orta ve uzakvadede hedef belirlemeleri gerektiğini söyledi. Hedef belirlemeleri için de öğretmenlerinin, anne ve babalarının yönlendirmelerine, yol göstericiliğine ihtiyaçlarının olduğunu özellikle belirtti.

Güven, lise yıllarındayken kendisini yazmaya yönlendiren ve iyi bir eğitimci olacağına dair kendisini yüreklendiren Edebiyat öğretmenini örnek göstererek, büyüklerin, tecrübe sahiplerinin ve özellikle de eğitimcilerin öğrenciler üzerindeki etkilerinin, yönlendirmelerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Okumaktan maksadın, sadece diploma sahibi olmak gibi basit bir şeye indirgenemeyeceğine, bunun ileriye dönük yararlı bir davranış olmayacağına vurgu yapan Sayın Güven, öğrenmenin, ilim sahibi olmanın, diploma sahibi olmaktan daha öte bir değer ve erdem olacağını söyledi. Sayın Güven, kendi çaba ve gayretleriyle pek çok işin üstesinden gelen insanlara bakıldığında, diplomanın onlar için çok fazla anlam ifade etmediğinin görüleceğinin bilgisini verdi.

İlim öğrenmenin, ilmi diri ve dingin tutabilmenin kolay bir şey olmadığına da değinen Sayın Güven, “emeksiz yemeğin”, “zahmetsiz rahmetin” olmayacağı konusunun üzerinde durarak öğrencilere ve özellikle de gençlere, önlerine konulan hizmetlerden gereğince faydalanmalarını ve daima değer üretmelerini tavsiye etti. 

KURUM BÜLTENİ 


Bu haber 86 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 1 = ?HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM