BAKAN ÖZHASEKi DUR DURAK BiLMEDi
Gündem
2018-04-16 10:46

BAKAN ÖZHASEKi DUR DURAK BiLMEDi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Cuma günü akşam saatlerinde başladığı yoğun Kayseri turuna bir çok açılış temel atma ve spor faaliyetleri ile beraber ikili görüşmeler sığdırdı

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kandil gecesi dualarımızı İslam alemi için yapalım. Yaklaşık 30 yıldır İslam aleminin üzerinde bela bulutları geziyor. Bunu yapanlar da malum. Kimlerin bu belayı başımıza açtığı da belli. Kan ve gözyaşı akıp gidiyor." dedi.Bakan Özhaseki, Talas ilçesinde hayırseverler tarafından yaptırılan Müşerref-İsmail Yapıcı Camisi'nin açılışında, Van'dan gelirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kayseri'de yapılacak büyük camiden bahsettiğini söyledi.

 

Kayseri'de şehitliğin karşısına çok büyük bir cami yapılacağını ifade eden Özhaseki, Cumhurbaşkanına, "Burayı yaptırmak için kimseden para da istemeyeceğiz." dediğini aktardı.

 

Özhaseki, şöyle devam etti:

 

"Yanımızda bulunan birkaç bakan arkadaşımız kendi şehirlerinde yapılacak bir hayır işi için yardımcı olmasını istemişlerdi. Kendileri de 'Vallahi bu konuda Kayseri'nin üzerine yok. Allah razı olsun. Ben hayırseverlik konusunda Kayseri'nin sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyorum.' dedi. Düşünüyorum da üniversitelerin, okulların, camilerin, sağlık ocaklarımızın yapımında hepsinde bir hayırseverimizin mutlaka ismi var. Geçenlerde üniversitede bir doktor arkadaşımız yanıma geldi. 'Kan kanserli yavruları iyileştirecek birtakım maharetlere sahibiz. Türkiye'de çok yapılmıyor. Başarı şansımız yüzde 67. Mümkünse bize bir hastane lazım.' dedi. Anında İstanbul'daki Kayserili iş adamlarımızı aradım, onlar da bana söz vererek, 'En kısa zamanda o hastaneyi yaptıracağız, yeter ki o arkadaşlar yavruları kurtarsın, biz başka bir şey istemiyoruz.' dedi. Bundan büyük bir nimet olmaz. Allah izin verirse ayın 6'sında da o hastanenin temelini atacağız. 20-25 milyon liraya mal oluyor." 

 

İslam aleminin büyük sıkıntılar çektiğini belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

 

"Kandil gecesi dualarımızı İslam alemi için yapalım. Yaklaşık 30 yıldır İslam aleminin üzerinde bela bulutları geziyor. Bunu yapanlar da malum. Kimlerin bu belayı başımıza açtığı da belli. Kan ve gözyaşı akıp gidiyor. İnşallah Rabbim bugünün hürmetine İslam'ın izzetini ayaklar altında süründürmesin. O kardeşlerimize de bizi yardım edenlerden eylesin. Nihayetinde oradaki sıkıntılar, kan, gözyaşı da son bulsun diye dua edelim."

 

Özhaseki daha sonra açılışı yapılan Müşerref-İsmail Yapıcı Camisi'ndeki kandil programına katıldı.

 

Açılışa, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Kayseri milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancığlu ile davetliler katıldı.

 

 

 

 

 

"78 ilimizde

doğalgaz var"

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "2002 yılında iktidar olduğumuzda Türkiye'de sadece 9 ilde doğalgaz vardı. Şimdi 78 ilimizde doğalgaz var." dedi.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde doğalgaz temel atma törenine katılan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, 162 kilometre uzunluğunda, 26 milyon liraya mal olan yeni bir yatırımın temelini attıklarını söyledi.

Kullanıldığı zaman herkesin bunun keyfini göreceğini belirten Özhaseki, dünyada enerji ihtiyacı en çok artan ülkelerden birincisinin Çin, ikincisinin de Türkiye olduğunu ifade etti.

Özhaseki, her sene enerji ihtiyaçlarının arttığına dikkati çekerek, "Önümüzdeki 10 yıl içerisinde de herhalde enerji ihtiyacımız şu anda kullandığımız gücün iki misline çıkacak. Biz bin bir türlü yollar deneyerek Türkiye'de enerjimizi elde etmek zorundayız. Evet ithal olacak, işte bu doğalgaz da Sibiryalardan gelecek sizlere, binlerce kilometre öteden, kullanacağız. Ülkemize Cenabıhak bunu vermemiş. Yapacak bir şeyimiz yok. Ama bunun dışında yenilenebilir enerji dediğimiz alanlarda ve nükleer enerjide de yatırım yapmak durumundayız. Bunları da yapıyoruz." diye konuştu.

Güneş ve rüzgar enerjilerinde de olağan hızıyla yatırımlara devam ettiklerini vurgulayan Özhaseki, bu arada da nükleer tesisin de temelini attıklarını dile getirdi.

- "Dünyada birçok ülke enerjisini nükleerden elde ediyor"

Bakan Özhaseki, bu arada dışarıda bir gürültü koptuğunu, bunu anladıklarını ama içeride ana muhalefetin nükleere neden bu kadar çok itiraz ettiğini anlamadıklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Efendim 'bu çok tehlikeli.' Kardeşim tehlikeliyse dünyada şu anda 450 nükleer tesis var. Onlar için tehlike yok mu? Eyfel Kulesi'nin etrafında tam altı nükleer tesis var, 50-70 kilometre mesafede. Fransa'da Paris'in ortasına 50-70 kilometre mesafede nükleer tesis var ve onlar için tehlike oluşturmuyor, bizim için tehlike oluşturuyor öyle mi? Dünyada birçok ülke enerjisini nükleerden elde ediyor. Niye onlara itiraz etmiyorsunuz, onlara da söyleyin. 'Efendim, nükleer tesis artık terk ediliyor.' Hayır 50'den fazla nükleer tesisin şu anda inşaatı devam ediyor. Londra'nın merkezine 50-70-100 kilometre mesafede tam 9 nükleer tesis var. Madrid'in etrafında 6 nükleer tesis var. Fakat bizimkiler burada itiraz ediyorlar."

İşin garip tarafının sadece nükleere değil, güneşe de rüzgar gülüne de itiraz edildiğine dikkati çeken Özhaseki, sözlerini şöyle tamamladı:

"Rüzgar gülü nihayetinde yerinden yukarıya doğru yükselen bir pervanede dönen, enerji elde ettiğimiz bir şey. Buna da itiraz var. En son da bizim bakanlığın bütçesi Meclis'te görüşülürken dedim ki arkadaşlar bu enerji işinde itiraz etmediğiniz bir şey varsa lütfen onu söyleyin. Rüzgar gülüne bile itiraz ediyorsunuz. Neden itiraz ediyorsunuz? 'Göçmen kuşlar buradan geçerken yollarını bozarsınız' diye itiraz ediyorlar. O zaman bir şeye karar verin, deyin ki 'biz bundan sonra elektrik kullanmayacağız, gaz yağı dönemine dönüyoruz. İnternet, elektronik ne var, ne yok hepsini attık, buzdolabını, televizyonu attık, kullanmayacağız kardeşim biz.' Yok kullanacaksanız, dışarıdan ithal mecbur kaldığımızda elbette yapıyoruz da yerli olarak ürettiğimize itiraz etmeyin bari. Rüzgar güllerine itiraz etmeyin bari. Bunları yapacağız, bu tür itirazlara, muhalefete de alıştık doğrusu, gülüp geçiyoruz. Eğer onlara bakacak olsak zaten perişan oluruz. Önümüze bakıyoruz, doğru bildiklerimizi de elhamdülillah yapıyoruz. Bakın 2002 yılında iktidar olduğumuzda Türkiye'de sadece 9 ilde doğalgaz vardı. Şimdi 78 ilimizde doğalgaz var. Şükürler olsun hem Kayserimize hem Türkiye'ye yatırım yapmaya devam ediyoruz."

Daha sonra Bakan Mehmet Özhaseki ve il protokolü, doğalgaz temel atma törenini gerçekleştirdi.

"Şimdi Afrin'de

hayatı normal

hale getiriyoruz"

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bütün dünyaya parmak ısırtacak bir harekat düzenlediklerini belirterek "Yavrularımız, aslanlarımız oraya gitti. Bir tek sivile zarar vermeden bu katiller sürüsünü, 4 binden fazlasını etkisiz hale getirdi. Şimdi orada hayatı normal hale getiriyoruz." dedi.

Bakan Özhaseki, Kocasinan Belediyesince yaptırılan Mimar Sinan Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazaryeri'nin açılış törenine katıldı.

Burada okuma ve yazma kursuna giden 86 yaşındaki Ayşe Demirel'e sertifikasını veren Bakan Özhaseki, daha sonra İncesu Belediyesi'nin toplu açılış ve temel atma törenine geçti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen arasında sosyal medyada yer alan raylı sistem atışmasına değinen Özhaseki, Büyükerşen'in Eskişehir'den dert yandığını söyledi.

Bülent Ecevit'in Başbakanlığı döneminde Eskişehir'e raylı sistem yapma izni verildiğini anımsatan Özhaseki, kendisinin de o dönemde cesaret alarak Ankara'ya gittiğini, dilekçe verdiğini hatırlattı.

"Eskişehir'e verdiğiniz gibi Kayseri'ye de raylı sistem için izin istiyorum." dediğini aktaran Özhaseki, şöyle devam etti:

"'Hayır, nüfusunuz bir milyondan aşağı olduğu için olmaz.' diye cevap geldi. 'Eskişehir'in merkez nüfusu bizim yarımız kadar, onlara niye veriyorsunuz?' dedim, 'Sen karışma, ona veririz, sana vermeyiz.' dediler. Biz bunları yaşadık hep. Sonra bir ara hususi dilekçeye, 'Param var, pulum var. Sizden bir şey istemiyorum. Sadece yapmam için izin verin.' dedim. Kredi de kullanmayacağım çünkü ben bütçeyi dengeledim, kaçak vermiyor, sımsıkı tuttum, dibinde delik olmayınca para birikiyor. Onunla da raylı sistem yapacağım. 'Hayır yapamazsın.' dediler. Senelerce izin alamadık. Ne zaman ki AK Parti geldi, çok şükür 'Yapabilirsin.' dediler ve yapmaya başladık. Önce altyapıyla sonra üstyapıyla uğraştık. Sonra aldığımız izinlerle devasa projeleri Kayseri'ye gerçekleştirdik. Aynı gelenek devam ediyor. Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Büyük bir gayret ve şevk içerisinde koşuyorlar, sizlere hizmet ediyorlar."

 

- "Devlet kudret elini anarşiste vurdu"

 

Güneydoğu'da sıkıntı olduğuna ve teröristlerin 70 binden fazla evi yaktığına dikkati çeken Özhaseki, devletin biri kudret, biri şefkat olmak üzere iki tane eli bulunduğunu belirtti.

Kudret elinin oradaki anarşiste vurduğunu anlatan Özhaseki, şunları söyledi:

"Hırsıza, uğursuza, katile vurdu. Ama mazlum, evlerinden olmuş insanlar var. Hiçbir günahı olmayan gariban insanlar. Yaralarının sarılması, zararlarının giderilmesi lazımdı. Oradaki bütün evleri yaptık. Haftaya yine orada olacağım, evlerini temsil edeceğiz. Orada devletin gücünü gösterdiğimiz gibi, devletin oradaki vatandaşın yanında olduğunu da gösteriyoruz. Kentsel dönüşümle uğraşıyoruz, çevre sorunlarıyla uğraşıyoruz. Bütün bunları çözüyoruz. Ama hepinizin bildiği gibi bu ülkede hepimizin başına bela olan birtakım örgütler var. Birisi PKK örgütü, 40 yıldır bu ülkede var, milletin başına bela. Hamdolsun temizledik. Kazdıkları çukurlara bu katiller sürüsünü doldurduk. Bundan sonra millet orada rahatlıkla güvenlik içinde yaşayabilir. PKK bittiği gibi onların yurt dışı uzantılarını temizlemek için Afrinharekatını yaptık. Bütün dünyaya parmak ısırtacak bir harekat düzenledik. Yavrularımız, aslanlarımız oraya gitti. Bir tek sivile zarar vermeden bu katiller sürüsünü, 4 binden fazlasını etkisiz hale getirdi. Şimdi orada hayatı normal hale getiriyoruz."

 

-  "Sakalları uzattırdılar DEAŞ'çı oldular, kestiriyorlar PYD'ci yapıyorlar"

 

Bir başka bela FETÖ'den kurtulmakta olunduğunu dile getiren Özhaseki, bu lanetli örgütün bir daha başını kaldıramayacağını, Türkiye'de olduğu gibi yurt dışında da temizlediklerini bildirdi.

Özhaseki, bu örgütte bütün lanetli işlerin olduğunu bildirerek şöyle devam etti:

"Çocukların sorularını çalıyorlar, başkasının hakkını yiyorlar, ileriye gidecek memurların önünü kesmek için kumpas kuruyorlar, askeriyede rütbe alacak asker eğer kendilerinden değilse iftira atıyorlar. 'Biz aman belli olmayacağız.' ayağından içkiler içiyorlar. Şu gözler Kayseri'de ramazan günü akşamı kadir olan bir günde garnizon komutanının viski içtiğine şahit. Ben FETÖ'cü diye biliyordum adamı, 'Niye böyle yapıyorsun?' dedim, 'Kendimi saklamam lazım.' dedi. Müslümanlıkta böyle bir şey olabilir mi, böyle lanetli bir örgütü de Allah'a hamdolsun defettik. DEAŞ diye bir örgüt çıktı, sakalı adamlar, el kol kesiyorlar, sağda solda vahşet işliyorlar. Böyle bir örgüt aslında uydurma bir örgüt. İslam tarihinde bunların yeri yok, hepimiz biliyoruz. Batı bunları tezgahladı, Suriye'ye koydu, önce bir alan açtı, şimdi neredeyse yok oldular. Yani sakalları uzattırdılar DEAŞ'çı oldular, kestiriyorlar PYD'ci yapıyorlar şimdi. Çok şükür onlara karşı da en büyük mücadeleyi Türkiye Cumhuriyeti verdi." 

"Kayseri'de Hizmet

Belediyeciliği Yaptık"

 

İncesu’da yapılan bir dizi temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de hizmet belediyeciliği misyonu ile hareket ettiklerini söyledi.

İncesu'da 7 tesisin açılışı ve 12 farklı hizmetin temel atma törenine katılan Özhaseki, ne belediye başkanlığı döneminde ne de daha sonra kimseyi oy verdi ya da vermedi diye ayırt etmeden, hizmet belediyeciliği misyonu ile çalıştıklarını ifade etti. Özhaseki, "Her bir seferinde bir hizmet ile beraber geldik. 7 tesisin açılışını yapıyoruz.12 tane yapılacak işinde temelini atıyoruz. İlçelerimiz bile toplu açılışlar yapıyorlar. Bazen ben kendi Bakanlığımın açılışına bile gitmekte zorlanıyorum. Mutlaka 10 şehre gidip o açılışlarda bulunuyoruz. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu milletin üzerinden hayrını kesmesin. 1994 tarihinde ki belediyecilik adeta bir devrimdir. Eski belediyecilikte ideolojik kavga vardı. İşçilerin bile eylem için otobüs geldiğinde binip eyleme gittiklerini çok iyi hatırlarız. Kayseri'de bile bana oy vermiyorlar diye Esenyurt Mahallesine yıllarca asfalt dökülmedi. Polisimiz bazı mahallelere giremezdi. Bu Güneydoğu Bölgesinde değil tam da Kayseri de olan bir şeydir. 94 tarihinde bizim misyonumuzda olan kişiler iş başına geldiler ve dedik ki bizim amacımız Hizmet Belediyeciliğidir. Biz sadece hizmet ederiz. Kimseye oy verdi vermedi demeyiz. Kimseyi bizler ayırt etmeyiz. Mademki Allah Yarattı ve mademki aynı topraklarda yaşıyoruz, hizmet edeceğiz. Bunu yaptığımız için Kayseri'de kardeşlik duygusu da gelişti. Her tarafa hizmetler yağmur gibi yağmaya başladı. Birçok şehrin yapmakta zorlandığı kalkınma hareketlerini yaptık. Erciyes ve Yamula gibi devasa projeler yapmaya başladık" diye konuştu.

İncesu İlçesinde düzenlenen törene Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve İsmail Tamer, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Tören, dua okunması, 7 tesisin açılışını ve 12 tesisinde temelinin atılması ile sona erdi.


Bu haber 52 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   4 + 2 = ?HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM