KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ AÇILIŞ TÖRENİ
Sağlık
2018-05-07 12:53

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kayak merkezi Erciyes'in ününün Türkiye'yi aşıp Orta Doğu ve Körfez bölgesine yayıldığını belirterek, "İnşallah tanıtım çalışmalarıyla, altyapı hizmetleriyle, teşvik ve desteklerle hayata geçireceğimiz yeni projelerle Kayseri'nin bu yönünü daha da güçlendireceğiz. Selçuklu'nun bu kadim şehrini her açıdan önemli bir çekim merkezi yapacağız." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesi Açılış Töreni'ndeki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı.

"Bugün Kayserili ihracatçılarımız, Afrika'dan Asya'ya, Avrupa'dan Amerika'ya kadar dünyanın dört bir ucuna bu toprakların ürünü olan, üzerinde 'Made in Turkey' yazan ürünler satıyor. Aynı şekilde kayak turizmi başta olmak üzere turizm alanında da şehrimizin ciddi bir atılım hamlesi içinde olduğunu görüyorum. Erciyes'in ünü sadece ülkemizde değil. Özellikle Anadolu, artık Erciyes de övünebilir. Orta Doğu ve Körfez Bölgesi'nde artık bu ün daha da yayılıyor. İnşallah tanıtım çalışmalarıyla, altyapı hizmetleriyle, teşvik ve desteklerle hayata geçireceğimiz yeni projelerle Kayseri'nin bu yönünü daha da güçlendireceğiz. Selçuklu'nun bu kadim şehrini her açıdan önemli bir çekim merkezi yapacağız, var mıyız buna? Biz de koşacağız ama beraber."

 

Bugün bu yönde kritik bir adım attıklarını, şehrin cazibesini artıracak, Kayseri'nin başarı zincirine yeni bir halka ekleyecek çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Erdoğan, "Ülkem ve milletim için bu hayalimin gerçekleşmesi, beni mutlu etmeyecek de kimi mutlu edecek?" diye sordu.

 

Yozgat, Isparta, Mersin ve Adana'nın ardından 5'inci şehir hastanesini Kayseri'ye kazandırdıklarını söyleyen Erdoğan, yıl sonuna kadar da Ankara Bilkent, Manisa, Eskişehir ve Elazığ şehir hastanelerini hizmete almayı planladıklarını kaydetti.

 

- "Münbiç'i dolaş da gel"

 

Erdoğan, kamu-özel ortaklığının en güzel örneklerinden olan ve 3 yıldan daha kısa sürede tamamlanan eserin, Kayseri ve bölge için hayırlı olmasını dileyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Biz bu hastaneleri Kılıçdaroğlu için de yaptık. Gelsin, gelsin. At denize, balık bilmezse Halik bilir. Ben ona diyorum ki yaptığımız yollardan geç, Osmangazi Köprüsü'nden geç, Avrasya Tüneli'nden geç, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geç. Geçerken şöyle bir de CD'yi koysunlar, orada senin hakikaten aracında özellikle CD çalara, orada dinle. Hele hele az önce Esat Kabaklı'nın, dinledik ya, hele hele 'Gez Oğlum'u dinlerse bir başka olur. Hani Tatlıses diyor ya 'Afrin'i dolaş da gel', bir de onu dinletmek lazım. Daha ileri gidip Münbiç'i dolaş da gel. İstese de istemese de biz bu yolda durmak yok, yola devam dedik, gideceğiz."

 

Hastanenin yapımında emeği geçenleri tebrik eden Erdoğan, burada tedavi görecek tüm hastalara Allah'tan acil şifalar diledi.

 

Erdoğan, Kanuni Sultan Süleyman'ın "Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözünü anımsattı.

 

Kayseri Şehir Hastanesinin, bin 607 yatak kapasitesi, 466 bin 400 metrekare kapalı, 281 bin 500 metrekare açık alanıyla şu ana kadar açılan şehir hastanelerinin en büyüğü olduğunu söyleyen Erdoğan, 4 ana hastane binasıyla fizik tedavi ve adli tıp birimlerinden oluşan hastanede 413 poliklinik odası, 253 yoğun bakım ünitesi ile 43 ameliyat masası bulunduğu bilgisini verdi.

 

Erdoğan, hastanede 10'u erişkin, 10'u çocuk olmak üzere toplam 20 yataklı kemik iliği transplantasyon merkezi de bulunduğunu sözlerine ekledi.

- "Esaslı bir ders vermenizi bekliyorum"

 

Erdoğan, alanda toplanan vatandaşlara, "Uyduruyorlar, ne diyorlar, 'Oyu biz Cumhurbaşkanımıza vereceğiz ama parlamentoda oyu Cumhur İttifakı'na vermeyeceğiz.' Bu fitnecilere, fesat üretenlere 24 Haziran'da gereken cevabı vermeye var mıyız?" diye soran Erdoğan, vatandaşlardan "evet" yanıtını aldı.

 

Oylarını böldürtmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığında da parlamentoda da bizim oylarımız Cumhur İttifakı'na gidecektir. Eğer parlamentoda güçlü bir grubumuz olmazsa zayıf kalırız. O zaman hizmeti istediğimiz gibi veremeyiz. Bunlara parlamentoda da aynı şekilde cumhurbaşkanlığı makamında da gereken dersi vereceğiz." ifadesini kullandı.

 

Ülkenin eski sistemle, eski düzenle kaybedecek tek anı bulunmadığını belirten Erdoğan, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda hızla ilerlemek, 2053 ve 2071 vizyonunun altyapısını kurmak zorunda olduğunu bildirdi. Erdoğan, "İnşallah 24 Haziran seçimleri de bu yönde bir kırılma anı, bir dönüm noktası olacaktır." dedi.

 

Erdoğan, "AK Parti'nin kalesi olan Kayseri'ye 24 Haziran için güvendiğini" vurgulayarak, şunları kaydetti:

 

"Sizlerden eski Türkiye sevdalılarına sandıkta şöyle esaslı bir ders vermenizi bekliyorum. Onlara bu ülkenin artık engellemelere, sabotajlara, krizlere, vesayetçilerinin hırslarına tahammülünün kalmadığını göstermenizi istiyorum." 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesinin hem Kayseri halkına hem de millete hayırlı olmasını dileyerek, bu eserin Türkiye'ye kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

 

- "Halkın dediği olur"

 

Erdoğan'ın konuşmasının ardından açılışa geçildi. Erdoğan, hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan'ı sahneye çağırdı. Vatandaşlara dönerek, "Müsaade ederseniz burada pazarlığımızı yapacağız." diyen Erdoğan, pazarlıkta bir sıkıntı olduğunu ve bunu bitirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Erdoğan, Arslan'a en son gelinen rakamı sordu. Arslan da "Sayın Cumhurbaşkanım, en son gelinen rakam bilirkişi raporuyla 93,5 milyon lira, Sağlık Bakanlığı 77 milyon lirada ısrar ediyor." yanıtını verdi.

 

Vatandaşların "80" dediğini belirten Erdoğan'ın, "Görüyorsun, ben söylemedim. Halkın dediği olur, demokrasi bu, 80." sözleri üzerine Arslan, "Milletimizin ve sizin dediğiniz olur Sayın Cumhurbaşkanım." ifadesini kullandı.

 

Erdoğan Kayserililere dönerek, "80'e bağladık işi. Hayırlı olsun inşallah, size her şey feda olsun." dedi. 

 

Konuşmaların ardından Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve bakanların katılımıyla açılış gerçekleştirildi.

 

Erdoğan, şehir hastanesinin tüm Kayserililere ve bölge halkına şifa kaynağı olmasını diledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle hastanede incelemelerde bulundu.

(AA)


Bu haber 197 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 7 = ?HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM