Betül SOYDAN
Hayatın Sonrası Olmaz
21.02.2017

İş hayatımızda mutlu olmak  önemli bir konudur; ince detayları göz önünde bulundurarak çizdiğimiz stratejileri uygulamakla başlar. Özel ve iş hayatımızın arasındaki ince çizgiler birbirine yakın olmamalıdır.

Genel anlamda stres her ortamda hepimizin yaşadığı çağımızın sorunudur. Önemli olan bu sorunu daha az etki ile kısa sürede noktalamaktır. iş hayatımız; kesinlikle iş yerimizde kalmalıdır. Ailemizle  geçireceğimiz zaman dilimi çok değerlidir. Özel hayatımız evimizde kalmalı işimize yansımamalıdır. Yaşanan bir çok sorun; bu sınırların geçilmesi ile bir zincir şeklinde devam eder...

Toplum olarak; rahatsız olduğumuz her konu hakkında biraz duyarlı olmamız, hızlı çözümler üretebilmemiz açısından önemlidir. Saygı konusu çok önemlidir çünkü saygı, sevginin en önemli temel taşıdır. Hiç kimseyi değiştiremeyiz ancak insanlara davranışlarımızla örnek olarak bir başlangıç yapabiliriz.

Eğitim çok önemli hassas bir konudur. Çocuklarımız bizlerin dış çevremizdeki  yansımamızdır. Her çocuk için ilk rol model ailesidir. Çocuklarımızı kariyer yapmaları için yönlendirirken hayata hazırlamayı unutmayalım.

Kurumsallaşmış olan şirketlerin bazılarında; karşılaştığım en önemli detay, iletişimlerde yaşanan eksiklikler sadece diploma sahibi olan kişilerden oluşturulan kadrolardan kurulmuş olması ilginç geliyor kişisel gelişimde hiçbir şey eklenmemiş akademik başarı seçimleri ile seçilmiŞkişiler olduğunu görüyorum bazı şirketler ise inanılmaz bir performansla yükseliş kaliteleri ile farklı bir duruş sergiliyorlar.

Kalite açısından markalaşmak ne kadar önemli ise sizleri temsil eden kişilerdeki tercihleriniz çok daha önemlidir. Sağlam adımlar atmamız için iletişim ve davranış bilimleri eğitimleri ile iş arkadaşlarımızı geliştirmek her iki taraf için büyük bir yatırım olacaktır.

Konular konumları  ile bir bütündür onun için biraz daha hassasiyet gösterelim.Genel anlamda randevu alışkanlığı işlerimizin akışı açısından çok önemlidir.Yarın öğleden sonra şeklinde söz vermeyelim;çok esnek bir zamanı içine alır mutlaka karşılıklı olarak uygun bir saat belirlenmelidir.

Zamanımız ve enerjimiz çok değerli nerede ve nasıl harcadığımız bizim yaşantımızı büyük ölçüde etkiler.Mutlu ve huzurlu bir günün imzasını yalnızca siz atabilirsiniz bir başkasının taklit etmesine izin vermeyelim çünkü mutluluk kendi seçimlerimizle noktalanır.

Hayatımızın içinde; özel veya genel yaşantımızda hiç kimse hiçbir neden ile sevgimizin ve mutluluğumuzun kendi istekleri doğrultusunda; eşlik etmesi konusunda etkili olabilme cesaretini gösterecek kadar kendini sınırlarımıza,yakın hissetmemeli.

Hayatımızın bütün sorumlulukları her yetişkin birey gibi bizim çizdiğimiz rotada yaşayacaklarımızla, yalnız kendimize ait olan tercihlerimizdir.

''Cesaret yardım ve nezaket yanımızda''...

''Kin kibir ve riyakarlık uzağımızda''...

''Sağlık huzur ve dostlarımız yarınlarımızda''...                                                                                                               

''Sevmek sevilmek ve hissetmek kalbimizde olsun...

''Sonra'' diye düşündüğümüz her şey'' keşke'' ile bitmesin..

MUTLU   KALIN...

        

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu yazı 1694 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM