Betül SOYDAN
Ömür Dediğimiz Yolculuk
23.02.2017

İnsanların; yaşam tarzı ve anlayışı; farklıdır karşılıklı olan iletişimlerimizi kolaylaştırmak için kişilerin fikirlerine saygı gösterelim ve sağduyu ile yaklaşalım, yaşamın içinde olumlu düşünceye sahip kişiler olabileceği gibi olumsuz düşünen kişiler de olacaktır.

Ön yargılı olmak, her zaman risk taşır başkalarının yapmış olduğu yorumları ile insanları tanımak yanlış bir tutumdur.

Hayatımız da yaşamadığımız hiçbir şey duyduklarımızla eş değer değildir. Konuşmadan tanışmadan katıldığımız ortamlarda gözlem yapmadan ve hayata olan bakış açıları ile ilgili konularda  paylaşımlarımız  olmadan kişilikleri hakkında karar vermeyelim. İnsanların sahip oldukları hayatlarını maskeleyecek hiçbir maske yoktur. Kadınlar için konuyu biraz açalım.                                                             Her kadının güçlü duruşu, gururu, cesareti, asaleti ve zarafeti güzelliğini yansıtan kişiliğinin aynasıdır. ilk göze çarpan makyajı değil göz alıcı bir duruşa sahip olmasıdır.

Kalbinin o eşsiz güzelliği ile gözlerinde parlayan ışık, profesyonel yapılan bütün makyajlardan ilk önce farkedilmelidir.Toplumda; söz sahibi olmak iyi bir düşünce ancak adım atarken kişiler kendini keşfetme çabası içinde girişimci ruhu taşımalı, değişim ve gelişim ile yenilenmek düşüncesi her zaman uygulamaya geçirilmelidir.

Denemek ve istemekten korkmayalım kadınlarımızın gerçek güzelliklerini sırrı hayatlarının önemli sınavlarında yapabilecekleri her şeyin en iyisini yapabilmek ve hedeflerinin gerçekleşme umudunu, hiçbir zaman kaybetmemektir.

Kadınlarımız, toplum içinde seslerini duyurabilmek adına ilk olarak kendilerinin ne kadar değerli olduklarını kabul etmeli ve karşıdan bekledikleri değerin daha  fazlasını iç dünyalarında hissetmelidir.

Hayatın, farklı platformlarında çevremizin dikkatini üzerimizde toplamak sahip olduğumuz kişiliğimiz olmalıdır üzerimizde taşıdığımız hiçbir şey adımızın önüne  geçmemelidir. Kendimiz için değişime karar verelim özsaygımız ailemiz ve çevremiz için mutlu bir başlangıç yapalım. Karışık olan ortamlardan nasıl rahatsız oluyorsanız hayata küstüğümüz zaman çevremize yansıyan enerjimizin kendimize olumsuz olarak tekrar gelmesine sebep oluyoruz hayatı yaşamaya değer.

Hayatın asıl gerçeği, ikinci bir şans hiç kimseye  verilmeyecek,   hayatın sunduğu  güzellikleri hayallerimizden daha fazla değerini bilmek ve şanslı olduğumuzu düşünmek için geç kalmayalım.

Boş bardakların taşması için dolması gerekiyor ancak gereksiz konu ve kişilerle doldurup takılmayalım.

Ömür dediğimiz yolculuk mutluluğun huzurun ve sevgi duygularının kalbimizde  harmanlandığı, adının aşk ile yazıldığı limanlar da sevdiklerimizle sonsuza kadar devam etsin.’ ’balıkçının söylediği gibi’’rastgele’’...

SEVGİYLE KALIN. 


Bu yazı 1316 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM