Mesut KOÇ
ONLAR GÖNÜL ELÇİLERİ
18.05.2017

Uluslar arası bir yardım kuruluşu olan Türk Kızılay’ın da ramazan ayının gelmesiyle birlikte tempo daha da arttı. Günler öncesinden yapılan hazırlıkların neticesinde ihtiyaç sahipleri için hazırlanan yardım kolilerinin (İAŞE)  dağıtımına başlanıyor. Kayserili hayırseverler kanalıyla yapılan yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı ilke edinen ve kurulduğu günden bu yana çizgisini bozmayarak, bu kişilerin üzerinden ellerini çekmeyen Türk Kızılay’ı sadece yurtiçi değil yurtdışında da varlığını hissettiren bir kurum olma özelliğini taşıyor.

Türk Kızılayı Kayseri Şubesi ise yaptığı çalışma ve geleceğe dönük yatırımlarla önemli bir görevi yerine getirirken, bu kurumlar arasındaki Başta kan merkezi olmak üzere hastane, öğrenci kurtları ve misafirhanelerle adına yakışır çalışmalara imza atıyor. Elbette bunlar kolayına olan çalışmalar değil.

Bilgi birikimi tecrübe ve en önemlisi ise hayırsever desteği ile Türk Kızılayı Kayseri Şubesi atılım üzerine atılım yapmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde hayata geçecek olan lojistik depo ve kreş çalışmalarıda hazırlık aşamasında olan diğer projeler.

Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’nin uzun yıllardır başkanlık görevini yürüten Ayhan Uzandaç ve yönetim kurulu ile kurumun her kademesinde görev yapan tecrübeli personelin gayretli çalışmaları neticesinde böylesine bir başarı yakalanmış oldu.

Türk Kızılay’ının kuruluş gayesi din, dil, ırk mezhep ayrımı yapmaksızın tüm insanlığın yardımına koşmak. İnsan odaklı hizmet anlayışını benimseyen Yardım kuruluşu, kayseri’de sığınmacı olarak kalan mültecilerinde yaralarına merhem oluyor. Avrupa birliği kanalıyla ulaştırılan yardım malzemeleri. Geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız şekilde yaklaşık 1000 Suriyeli aileye dağıtıldı. Bununla birlikte yine farklı sebeplerle topraklarını terk etmek durumunda kalan farklı bölgelerin insanları da Kızılay’ın şefkat şemsiyesi altında hayatını sürdürüyor.

 Gelelim kızılay’ın yardım meleklerine, onlar ailelerinden özel hayatlarından ödün vererek kendilerini kızılay’a adamış kadın gönüllüler. Büyük bir titizlikle gelen başvuruları değerlendiren, onların dertleriyle hemhal olan, hatta ve hatta bizatihi şahit olduğu bir konudur, cüzdanındaki son parasını garibanlarla paylaşan kadın gönüllüler, adeta lokomotif görevi yürütüyor.

Kurum içerisindeki uyumda büyük önem taşıyor. Genel Hizmet Yöneticisi Esen Solmazoğlu, Kurum memurlarından ve benim yakından tanıdığım Mehmet Sağıroğlu, depo sorumlusu Emrah Aslantaş, kurum çalışanlarından Fatma Sağlamyürek ve Özlem Altun’da büyük bir özveri ile görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Onlardan da Allah razı olsun. Dedik ya KIZILAY bir sevda işi, KIZILAY bir gönül işi, KIZILAY bir fedakarlık işi. O nedenle çorbada tuzu olan herkesten Allah razı olsun. Unutulmamalı ki yapılan her yardım kızılay aracılığı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 Esen kalın…


Bu yazı 1848 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM