Gizem ABATAY
İŞ HAYATINDAKİ KADINLAR
11.01.2018

Son yıllarda kadınların iş hayatına önceki yıllara göre daha çok atıldığını fark ettiniz değil mi?

Şimdilerde kadınlar her alanda, her meslekte yavaş yavaş kendilerini kanıtlamaya başladılar.

Biliyorsunuz uzun yıllardır kadınlar iş hayatında etkin bir biçimde rol oynuyorlar. Kadınların bu şekilde hayata katılmasının herkes üzerinde olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü kadının olduğu ortamlarda her şey daha derli, toplu ve daha planlı oluyor.

Sizce de öyle değil mi?

Kadınların elinin değdiği ya da kadınların nefesinin olduğu yerlerde şartlar ne olursa olsun her şey daha güzel oluyor.

Gün geçtikçe de kadınların iş hayatına katılması daha güzel bir hal almaya başladı. Nasıl mı?

Son yıllarda devlet politikalarına dahil edilecek çeşitli kurslar ve girişimcilik ile ilgili kadınlar daha çok meslek sahibi olmaya, ekonomiye katkı sağlamaya ve kabuğu kırmaya başladılar.

Sizlerde bilirsiniz bir kabuk dışarıdan kırılırsa hayat son bulurken, içerden kırıldığında yeniden hayat bulur!

İşte bu da öyle bir şey aslına bakacak olursak eğer ki kadınların azmiyle ve çalışma hevesiyle iş hayatına atılmasının avantajları oldukça fazladır.

Çalışan kadınların gerek kendi iş yerinin sahibi olması gerekse bir kurumda çalışması kadınların hayatında başka bir sahneye çıkmaları ya da başka bir hayat penceresinden bakmalarını sağlıyor. Kendi ayakları üzerinde durabilen kadınların hayatlarının daha sağlam ve kriz zamanlarında çözüm bulmalarının daha kolay olduğunu biliyoruz.

Bir kadının yapacağım diyerek çıktığı bir yolda yapamadığı, yapamayacağını iş yoktur!

Kadınların azmi, hevesi peşinden başarıyı getirecektir. Küçük bir dükkanla başlayıp şu anda yanında yüzlerce, binlerce işçi çalıştıran kadınlarımız var. Evine destek olan, ekonomiye katkı sağlayan ve başka kadınlarında meslek sahibi olmasına vesile olan yüzlerce, binlerce kadınımız var ülkemizde!

Sizler yeter ki inanan kadınlara destek olun, onlar gerisini halledecektir!

Kadınların aklına koyduğu yaptığı söylenir ve böyle söylenecekse eğer ki kadınların kararlarının özellikle iş hayatı konusunda destek olunmalıdır. Kadın zaten gerisini başarır.

Gerek ülkemizde gerekse şehrimizde birçok kadın Kosgeb aracılığıyla katıldığı programlar, kurslar sonrasında aldığı kredi ve hibelerle şu an ülkeye, şehrine, ailesine ekonomik katkı sağlıyor.  Kadın girişimcilerimizin hayat hikayelerine, iş hayatına başladıkları ve şu anda bulundukları noktaya zaman zaman haber gereği tanık oluyoruz. O yüzden de bizler kadınlara inanıldığı zaman her şeyin olacağını düşünüyoruz. 


Bu yazı 1232 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Kanal38 © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

KANAL38.COM