ÜÇKAN,ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARI VARIZ

ÜÇKAN,ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARI VARIZ haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2019-12-01 14:23

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yılmaz Üçkan, Kanal 38 televizyonunda Gazeteci Gizem Abatay’ın hazırlayıp sunduğu Muhabirin Günlüğü programının canlı yayın konuğu oldu. Programda birçok çalışmalardan bahseden Üçkan, şehit ve gazi çocuklarının hayatına dokunmak için yaptıkları çalışmalara da değindi.    

Kanal 38 televizyonunda Gazeteci Gizem Abatay’ın hazırlayıp sunduğu Muhabirin Günlüğü programının canlı yayın konuğu Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yılmaz Üçkan oldu. Üçkan, Muhabirin Günlüğü’nde ilk defa şehit ve gazi çocukları için birçok çalışma yaptıklarını vurgulayarak bir mobilya kuruluşu tarafından şehit ve gazi çocuklarının evlenirken ev mobilyalarının karşılanacağını açıkladı.

Üçkan, şehit ve gazilerin çocukları için çalıştıklarını vurgulayarak, “Kreşten başlanmak üzere çocuklarımızın okula yerleştirilme süreçlerinde yardımcı oluyoruz. Maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın mesleki seçimleriyle ilgili yardımcı oluyoruz. Üniversite öğrencilerimize bir miktar çeşitli kuruluşların sponsorluğunda burs verilmesini sağlıyoruz” dedi.

Bir mobilya kuruluşunun şehit ve gazi çocuklarının mobilya ihtiyaçlarını karşılayacağını açıklayan Üçkan, “2 yıldır yaptıklarının devamı olarak şehit ve gazi çocuklarının mutlu günlerinde yanlarında olmak adına yaptıklarının üstüne ekleyerek yine de bir şeyler yapmak istediler. Evlenirken mobilyalarının bir kısmını karşılayıp diğer kısımları içinde indirim uygulayacaklarını belirttiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GİZEM ABATAY